14.2 C
Kaišiadorys
2024 / 05 / 21

Mokesčių grąžinimo startas: ką užsienyje dirbusiems lietuviams atneš nauji metai?

Ar jau skaitėte?

Sausio 1-oji žymi ne tik naujus metus, bet ir naujas galimybes. Būtent nuo šios dienos užsienyje dirbę Lietuvos piliečiai gali pildyti mokesčių deklaracijas, galinčias sugrąžinti net ketverių-penkerių metų permokas iš daugybės valstybių Europoje ir už jos ribų. Deja, savo teisėmis pasinaudoja ne visi lietuviai. Kodėl žmonės nesusigrąžina mokesčių ir kaip atgauti nemažas sumas?

- Reklama -

N24.lt – NAUJAS!


Dideli praradimai

Daugiau nei 3,2 mln. eurų – tiek įvairiais skaičiavimais pernai prarado užsienyje dirbę lietuviai. „Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai mūsų ekonominę padėtį veikia koronaviruso krizė, daugelis nerimauja dėl ateities. Tačiau žmonių situacija gali pagerėti: užsienyje dirbę Lietuvos piliečiai, pretenduoja į mokestinių permokų susigrąžinimą. Tai – saugus ir legalus procesas, kurio dėka atgaunamos įvairios pinigų sumos“, – teigia mokesčių grąžinimo kompanijos „RT Tax“ vadovas Žydrūnas Janušauskas.

Geriausias metas susimąstyti apie tai – jau šiandien. Sausio 1-oji pradeda naujus metus ir mokesčių kalendoriuje. Netrukus startuos mokesčių deklaracijų pildymas ir teikimas – jas privalu užpildyti visiems, dirbusiems svetur.

Susigrąžina dideles sumas

Vidutinis nuo užsienyje gaunamų pajamų atskaičiuojamas mokesčių dydis – net 42 proc. Visus šiuos pinigus arba dalį permokėtų pajamų mokesčių, kuriuos ne vienas jau laiko prarastais, galima susigrąžinti.

- Reklama -

Vidutiniškai vienas asmuo atgauna po 804 eurų permokėtų pajamų mokesčių. Tačiau paklaustas, Ž. Janušauskas įvardija ir didesnes sumas. „Žinau istoriją, kai žmogus už mokesčių permokas atgavo net 11 tūkstančių eurų. Tačiau susigrąžinti pinigus raginu nepriklausomai nuo permokos dydžio. Juk tai pinigai, kurie teisėtai priklauso mūsų šalies piliečiams“, – įsitikinęs pašnekovas.

Jis pažymi, kad mokesčių susigrąžinimui įprastai yra reikalingas dokumentas iš darbdavio, kuriame yra informacija apie darbuotojo gautas pajamas ir mokėtus mokesčius. „Tiesa, neretai į mus kreipiasi klientai, neturintys dalies ar net visų reikalingų dokumentų. Tačiau net ir tokiu atveju mokesčius sugrąžinti pavyks, tereikia susisiekti su darbdaviu“, – akcentuoja specialistas.

Aišku viena: pasirūpinti savo permokų grąžinimu – tikrai verta. Mokesčių iš užsienio atgavimas yra legalus procesas, naudingas tiek žmonėms, tiek valstybei.

Svarbu kiekvienam

Deja, statistika nedžiugina: permokas atgauti iki šiol ryžtasi kiek mažiau nei 60 proc. svetur dirbusių ar tebedirbančių lietuvių. Kodėl likusieji neskuba susigrąžinti jiems priklausančių pinigų?

„Pastebime, kad žmonėms vis dar trūksta informacijos. Daugelis jų paskendę darbuose ir be paraginimo iš šalies, apie tai net nepagalvoja. Kartais sulaiko ir klaidingi įsitikinimai, esą mokesčių permokų grąžinimas negalimas ar neteisėtas, jį pradėjus, kils grėsmė senatvės pensijai ar kitoms socialinėms garantijoms. Tai – visiškas mitas, tačiau dėl jo dalis gyventojų taip ir nedrįsta pradėti mokesčių susigrąžinimo ir praranda dalį sunkiai uždirbtų pinigų“, – apgailestauja Ž. Janušauskas.

Mitais pasitikėti neverta: į užsienio valstybių mokesčių institucijas kreiptis ir dokumentus teikti gali kiekvienas svetur dirbęs asmuo. Dokumentų pateikimas – nesudėtingas, bet tolesniame etape nemažai žmonių susiduria su problemomis, dėl kurių mokesčių susigrąžinimas vėluoja arba apskritai neįvyksta. Todėl, ruošiantis šiam procesui, rekomenduojama pasikonsultuoti su mokesčių susigrąžinimo specialistais.

Žydrūnas Janušauskas
UAB „Rinkos Tinklas“ direktorius

TOP naujienos

COVID-19 statistika: 600 naujų susirgimų, vienas žmogus mirė

Pirmadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 600 asmenų. Pakartotinai susirgo 184 žmonės, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą koronavirusas pražudė vieną žmogų. Asmuo priklausė 70–79 metų amžiaus...

Mažiau streso tėvams: siuvėjos patarimai, kaip papuošti vaikus karnavalui iš to, ką rasite namuose

Be visų prieššventinių reikalų, tokių kaip dovanos ar Kalėdų stalo patiekalai, tėvams tenka rūpintis ir vaikų karnavalo kostiumais. Pasisekė, jei tai tik snaigė ar...

Mokymasis gali būti panašus į žaidimą: lietuviai vaikams kuria tai užtikrinančią sistemą

Neformalus ugdymas šiuolaikiniams moksleiviams tampa vis svarbesnis – būtent jis gali vaikams suteikti ne tik papildomų žinių, bet gal net supažindinti su būsima profesija....

Mobilūs punktai: reikia skambinti 1808, o ne kreiptis į šeimos gydytoją

Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje...

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje paskelbta ir apdovanota „Metų darbovietė“

Darbuotojams saugumą, palankią emocinę aplinką kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, įvairovę skatinančios įmonės sausio 18 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. 14-kai įmonių įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2023“. Kai kurios...

Kaip žmonės užsikrečia legioneliozės bakterijomis?

2023-05-05 NVSC Kauno departamentas per pietus gavo antrą pranešimą iš gydymo įstaigos apie mirties atvejį. Miręs asmuo priklauso 65+ amžiaus grupei. Iš viso šiuo metu yra užregistruota 18 legioneliozės atvejų, iš kurių – 2...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS