0.9 C
Kaišiadorys
2025 / 03 / 21

„Rimi“ prasidėjo pavasarinis sėklų pirkimas: pagrindinės sodinimo klaidos, kurias svarbu prisiminti

Ar jau skaitėte?

Žiemai baigiantis gyventojai skuba pirkti sėklas ir ruoštis ateinančiam daržininkystės sezonui. Vieni planuoja auginti daržoves ant palangės ar balkone, o turintys sodus – šiltnamiuose bei daržuose. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vadovės Dalios Čenkienės, parduotuvėse pirmaisiais metų mėnesiais išauga anksti sėjamų daržovių bei žolelių sėklų paklausa, o populiariausios iš jų – česnakų, agurkų bei žirnių. Specialistė primena, kad darže ar ant palangės užaugintos daržovės yra pigus būdas praturtinti savo gaminamus patiekalus išskirtiniais skoniais, nes šiuo metu tinklo parduotuvėse sėkloms bei gėlių svogūnėliams taikoma net 40 proc. nuolaida.

- Reklama -

Populiariausi – agurkai ir pomidorai

Metų pradžioje kasmet parduotuvėse suaktyvėja prekyba sėklomis. Gyventojai ieško augalų, pavasarį papuošiančių jų palanges ar šiltnamius. Nors sėklų pasirinkimas didelis, tradiciškai kasmet dominuoja tie patys augalai. 

Sėklos.
Sėklos.

„Žiemos metu stebime išaugusį susidomėjimą tomis sėklomis, kurios gali būti sėjamos anksčiau. Iš turimo gėlių sėklų asortimento šiuo metų laiku dominuoja medetkos ir astrai, o tarp prieskoninių žolelių – krapai, bazilikai ir petražolės. Kartu lietuviai neapsieina be daržų favorito – česnako – ir labiausiai pamėgtų daržovių: pomidorų, agurkų, ridikų, morkų, žirnių. Prekyba šių augalų sėklomis išauga metų pradžioje ir tęsiasi iki pat gegužės“, – pažymi D. Čenkienė.

Žiemą suaktyvėja ir daugiau priežiūros reikalaujančių augalų sėklų pardavimai. Tokie augalai savo gyvenimą dažniausiai pradeda ant palangės arba šildomuose šiltnamiuose.

„Stebime, kad pirkėjai dažniausiai perka daržovių sėklas. Lietuvių favoritais išlieka agurkai, ridikai, morkos, pomidorai ir žirniai. Visgi, dalis šių augalų yra lepesni oro ir temperatūros sąlygoms, todėl pirmąsias savaites juos būtina auginti viduje arba šildomame šiltnamyje. Kai kurios iš šių daržovių visą savo augimo ciklą gali būti laikomos namuose. Pavyzdžiui, nedideli vyšninių pomidorų krūmai augdami ant palangės ne tik papuoš namų interjerą, bet ir užaugusiais vaisiais pagardins įvairius patiekalus. Taip pat žmonės namuose augina bazilikus, laiškinius svogūnus ar visai interjerą puošiančias petunijas“, – vardija atstovė.

Prieš sėjant būtina tinkamai paruošti žemę

Norint sėti sėklas, pirmiausia reikėtų pasirūpinti tinkama žeme jų augimui. Svarbu atsižvelgti į nusipirktos ar parsineštos žemės drėgmę, sodinimo vietos oro temperatūrą bei kitas svarbias sąlygas. 

- Reklama -

Norint išauginti augalą iš sėklos, pirmiausia privalu išsirinkti augalų auginimo substratą arba iš anksto paruošti žemę su pakankamu kiekiu maistinių medžiagų ir tinkamu vandens pralaidumu. Vėliau išsirinkite vazonus, kurie nebūtų per maži būsimo daigelio šaknims. Jei augalus po to planuojate persodinti į dirvą lauke, rinkitės kiek mažesnius nei įprasta vazonus ir užpildykite juos pasirinkta dirva ar substratu.

Sėjant sėklas, svarbu jas įdėti į pakankamą gylį, kuris yra nurodytas ant pakuotės. Mažoms sėkloms (salierų ar pomidorų) užteks 0,6 cm gylio, vidutinio dydžio (agurkų, morkų) – prireiks 1,3 cm, o didelėms (moliūgų, žirnių) – iki 2,5 cm gylio. 

Dygimo greitis priklauso nuo augalo

Kiekvienas augalas turi savo dygimo greitį, todėl nereikėtų išsigąsti jei ir po 10 dienų sėkla dar dygti nepradėjo. Visgi, reikėtų įsivertinti augalo augimo sąlygas ir esant galimybei jas patobulinti. 

Esant geroms sąlygoms įprastai sėklos pradeda augti praėjus 3–7 dienoms po jų įdėjimo į dirvą. Greičiausiai auga agurkai, svogūnai, ridikai, salotos ir žirniai. Tačiau yra augalų, kurių augimas prasideda po 10–14 dienų. Į šią kategoriją įeina morkos, pomidorai, petražolės. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad per tokį laiko tarpą užauga tik sėklos, esančios tobuloje terpėje. Jei augimui sąlygos nebus tokios palankios ar temperatūra bus ganėtinai vėsi, šis procesas gali užtrukti net 20–30 dienų.

Įsigyti sėklų bei gėlių svogūnėlių net 40 proc. pigiau iki kovo 3 d. galima visose „Rimi“ parduotuvėse. Sutaupyti apsiperkant padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos.

TOP naujienos

Įsibėgėjo pirmasis akcijos etapas „Migracija“

Rugpjūčio 3–31 dienomis aplinkos apsaugos pareigūnai organizavo 108 reidus ir patikrino 1232 asmenis bei 35 verslinės žvejybos įmones, taip prasidėjo pirmasis kasmet organizuojamos akcijos...

Šventinis akcentas: kaip balionai praturtina krikštynų atmosferą

Krikštynos – vienas iš svarbiausių šeimos įvykių, simbolizuojantis naujo nario atėjimą ir sutikimą bendruomenėje. Šios šventės dekoravimas yra esminė šventės dalis, o BALIONAI čia...

Artėjantis šildymo sezonas primena apie gaisrus

Gyvenamosios paskirties pastatuose Lietuvoje kiekvieną dieną kyla vidutiniškai keturi gaisrai, rodo ugniagesių statistika. Ugnies padarytą žalą atlyginti turintys draudikai skaičiuoja, kad dažniausiai gaisrus įplieskia...

ORAI: Savaitės pradžioje orai bus neramūs

Kovo 7-os naktį vietomis trumpas, nedidelis sniegas. Daug kur plikledis. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra 5–10, kai kur 11–13, vakariniame šalies pakraštyje...

Sinoptikai: dieną šalyje be žymesnių kritulių, vakariniuose rajonuose šils iki 2 laipsnių

Šiandien Lietuvoje be žymesnių kritulių. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–5 laipsniai šalčio, vakariniuose rajonuose iki 2 laipsnių šilumos, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Ketvirtadienį vietomis truputį pasnigs. Vėjas silpnas. Temperatūra naktį vakariniuose...

Šeimos gydytoja – apie tai, kodėl pasiskiepyti nuo vėjaraupių turėtų ne tik vaikai, bet...

Vėjaraupiai – Varicella zoster viruso sukelta užkrečiama, itin lengvai plintanti liga, kuriai būdingas karščiavimas, odos ir gleivinių pūslelinis bėrimas bei niežulys. Visuomenėje vis dar yra manančių, kad vėjaraupiai – lengva vaikiška liga, nors tai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS