1.1 C
Kaišiadorys
2024 / 04 / 20

Po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei?

Ar jau skaitėte?

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112.

- Reklama -
Nuotrauka Paul Hanaoka iš Unsplash.

Tokias tendencijas atskleidė vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės užsakymu atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Respondentų buvo pasiteirauta, kam pirmiausia praneštumėte, jei kelyje patirtumėte eismo nelaimę. 

Tyrimo duomenimis, sutuoktiniui arba partneriui po eismo nelaimės iškart skambina 37 proc. moterų ir 22 proc. vyrų. Pastarieji dažniau nei moterys įvykus avarijai skambina draugams ir giminaičiams. 

„Vairuotojų elgsena po eismo nelaimės dažnai yra nulemta stresinių aplinkybių, todėl natūralu, kad tokioje situacijoje pirmiausia skambinama pačiu svarbiausiu telefono numeriu. Po eismo nelaimės žmonės praneša artimiesiems apie savo bei automobilio būklę ir tik tuomet kreipiasi pagalbos. Tikėtina, kad toks skambučių eiliškumas nėra pats geriausias. Po eismo nelaimės reikėtų nedelsti ir, jei yra sužeistų asmenų arba kitais kelių eismo taisyklėse numatytais atvejais, pirmiausia informuoti bendrąjį pagalbos centrą 112 ir, jei reikalinga, imtis pirmosios pagalbos veiksmų. 

Reaguoti reikėtų operatyviai, nes iškart po eismo įvykio dažniausiai sunku objektyviai nustatyti ir jame nukentėjusių žmonių, ir automobilio būklę“, – kalba draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Tyrimas parodė, kad 17 proc. vairuotojų pirmiausia skambina trumpuoju pagalbos numeriu. Tokia pati dalis vairuojančių žmonių apie eismo įvykį pirmiausia informuoja savo draudimo bendrovę. Taip dažniausiai elgiasi 45-64 metų vairuotojai. Policijos pareigūnams bei medikams dažniausiai iškart skambina patys jauniausi iki 20 metų amžiaus vairuotojai. 

- Reklama -

„Tikėtina, kad pirmasis skambutis draudikui yra pasirenkamas tuomet, kai eismo nelaimė kelyje nebūna sudėtinga ir neturi rimtų padarinių nei joje dalyvavusiems žmonėms, nei automobiliams. Tokiais atvejais, vairuotojai skambina ne tik informuoti ir užregistruoti eismo nelaimę, bet ir pasitarti draudžiamojo įvykio registravimo, faktinių aplinkybių fiksavimo ir eismo įvykių deklaracijos užpildymo klausimais“, – pasakoja V. Katilienė.

Jos teigimu, pastaraisiais metais atsirado galimybė eismo įvykio deklaraciją užpildyti elektroniniu būdu, todėl vairuotojai paskambina pasiteirauti rekomendacijos, kurį pildymo būdą rinktis. „Rekomenduojame eismo įvykio deklaraciją pildyti elektroniniu būdu, tai leis eismo nelaimės dalyviui greičiau gauti draudimo išmoką“, –sako draudikė.

Tyrimo duomenimis, 12 proc. vairuotojų iškart po eismo įvykio kviečiasi pagalbą kelyje. Taip dažniausiai elgiasi didžiųjų miestų vairuotojai.

„Iš eismo įvykių vietos dažniausiai sulaukiame skambučių tada, kai transporto priemonė nebegali toliau važiuoti ir vairuotojui yra reikalinga pagalba transportuojant ją iki artimiausių remonto dirbtuvių arba saugojimo vietos. Daugiausia pastangų reikia transporto priemones ištraukti iš gilių griovių, nuokalnių ar vandens telkinių. Rudenį padaugėja eismo įvykių, todėl daugiau vairuotojų kreipiasi dėl transporto priemonės nugabenimo”, – teigia draudimo bendrovės atstovė.

Draudikų duomenimis, vairuotojai Lietuvos keliuose dažniausiai (65 proc.) patiria akumuliatoriaus ir elektronikos gedimus. Bendrovės skaičiai rodo, kad 32 proc. pagalbos kelyje iškvietimų sudaro padangų bei ratlankių keitimas bei montavimas.

Tyrimas parodė, kad 9 proc. vairuotojų apie ką tik įvykusią eismo nelaimę pirmiausia skuba informuoti draugus ir giminaičius. Draugams pirmiausiai apie bėdą praneša 14 proc. vyrų ir 5 proc. moterų. 

Jovita Aukštuolytė Minderienė

Komunikacijos vadovė Baltijos šalims

 

TOP naujienos

Horoskopai sausio 13 dienai

AVINASĮvertinkite šalia jūsų esančius žmones ir parodykite jiems savo palankumą. Netrukus tai atsipirks dešimteriopai. Asmeniniame gyvenime nelaukite nieko naujo, bet verslo reikalai seksis puikiai. JAUTISVisa,...

Įprastai neprieinamos Kauno rotušės erdvės – virtualiame 3D ture

Nors kultūrinės įstaigos šiuo metu yra uždarytos, jos nepaliauja džiuginti kuriamomis virtualaus patyrimo galimybėmis. Kauno miesto muziejaus pristato virtualų 3D turą, kurio dėka galima...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti...

Augintiniai šventiniu periodu – papildomos atsargumo priemonės

Ne tik šventiniai fejerverkai, petardų pokšėjimas ar triukšmingi karnavalai mūsų augintiniams kelia stresą – pasikeitusi jų kasdienė aplinka, šventinė puošyba ir šurmuliuojantys žmonės pakeičia...

Vyskupas Darius Trijonis: „Tapkime dovana sau ir kitiems. Tegul visų mūsų namus ir širdis...

Kokie buvo metai maltiečiams? Kas nuveikta keliaujant tikėjimo saugojimo ir pagalbos vargstančiam keliu? Jau tampa tradicija prieš šv. Kalėdas apie maltiečių dalijimosi gerumu ir savanorystės prasmę pakalbėti su maltiečių vyskupu Dariumi Trijoniu. – Gerbiamas vyskupe,...

Kitokios darbuotojų šventinės tradicijos: gyvus pasibuvimus pakeitė siunčiamos dovanos ir nuotoliniai renginiai

Šiemet karantino apribojimai lėmė kitokias įmonių Kalėdų ar Naujųjų metų tradicijas – pasibuvimus su kolegomis pakeitė į namus siunčiamos dovanos, internetiniai renginiai ir nuotoliniai sveikinimai. Ekspertų teigimu, šventiniu laikotarpiu artimą ryšį su darbuotojais palaikyti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS