2.9 C
Kaišiadorys
2025 / 01 / 24

Nauji Kelių eismo taisyklių pakeitimai: ką svarbu žinoti nuo gruodžio 1 d.?

Ar jau skaitėte?

Jau nuo šio sekmadienio, gruodžio 1 d., Lietuvoje įsigalios svarbūs Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, kurie orientuoti į didesnį saugumą keliuose, taršos mažinimą bei efektyvesnį taisyklių laikymąsi. Šie pokyčiai palies visus eismo dalyvius – vairuotojus, dviratininkus ir pėsčiuosius.

- Reklama -

Naujovės šoniniam lenkimui ir atstumų laikymuisi

Vienas svarbiausių pakeitimų – griežtesnės taisyklės dėl šoninio atstumo lenkiant dviratininkus, elektrinių paspirtukų vairuotojus ar pėsčiuosius. Pagal naują tvarką:

  • Važiuojant ne didesniu kaip 50 km/h greičiu, būtina laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.
  • Jei greitis viršija 50 km/h, šoninis atstumas turi būti ne mažesnis kaip 1,5 metro.

Tai ne tik pagerins dviratininkų ir pėsčiųjų saugumą, bet ir skatins vairuotojus būti dėmesingesniems dalyvaujant intensyviame eisme.

Griežtesni draudimai dėl automobilių stovėjimo

KET pakeitimai taip pat numato naujus reikalavimus automobilių stovėjimui intensyvaus eismo keliuose. Bus draudžiama palikti automobilius kelio pusėje, kur:

  • Eismo greitis viršija 50 km/h.
  • Keliuose yra dvi ar daugiau eismo juostų viena kryptimi, išskyrus specialiai tam skirtas zonas.

Šie apribojimai siekia užtikrinti geresnį eismo pralaidumą bei mažinti riziką, susijusią su stovinčių transporto priemonių sukeliamomis kliūtimis.

Nauji kelio ženklai ir jų reikšmės

Įsigalios ir keletas naujų kelio ženklų:

- Reklama -
  • „Mažos taršos zona“ (Nr. 561): šis ženklas žymės teritorijas, kuriose ribojamas taršių transporto priemonių eismas.
  • „Mažos taršos zonos pabaiga“ (Nr. 562): ženklas nurodys šių zonų pabaigą.

Be to, bus atnaujinta ženklų sistema, skirta stacionariems greičio matuokliams. Naujasis ženklas su fotokamera žymės greičio pažeidimus fiksuojančius prietaisus, o senojo tipo ženklas informuos apie kitų taisyklių pažeidimų kontrolę.

Horizontalusis ženklinimas – naujos taisyklės

Nuo šiol brūkšnines linijas galima kirsti tik persirikiuojant, o ištisines – tik išskirtiniais atvejais, pvz., siekiant išvengti kliūties, užtikrinant saugumą.

Tikslas – didesnis eismo saugumas ir mažesnė tarša

Šie KET pakeitimai yra dalis platesnės strategijos, skirtos gerinti eismo dalyvių saugumą ir skatinti tvaresnį transporto naudojimą. Nauji reikalavimai ne tik užtikrins tvarkingesnį ir sklandesnį eismą, bet ir prisidės prie aplinkos apsaugos – taršių transporto priemonių eismas bus ribojamas mažos taršos zonose.

Palangos ir aplinkinių regionų gyventojams šie pokyčiai aktualūs ne tik dėl naujų draudimų, bet ir dėl papildomų eismo kontrolės priemonių.

 

TOP naujienos

Lapkričio 11-oji: Šv. Martyno diena, viengungių šventė ir astrologiniai ženklai

Lapkričio 11-oji ne tik žymi Šv. Martyno dieną, laikomą viena paskutinių rudens švenčių, bet ir tapo viengungių diena, skirta tiems, kurie gyvenimo keliu eina...

Kaip nufotografuoti snaigę su telefonu? Štai ką turite žinoti

Nacionalinio masto žiemos šventė – gausiai po kelerių metų pertraukos iškritęs sniegas – žmones išvijo į lauką. Kas būriavosi, kad paslidinėtų, kas susižeidė nugriuvęs,...

V. Jonutis: prieš akis – pigiausias šio amžiaus šildymo sezonas

Dar prieš šildymo sezono pradžią Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) paskelbė, jog spalį šilumos kainos bus net 15 proc. žemesnės nei pernai. Įvertinus biokuro...

Horoskopai vasario 8 dienai

AVINASTurite norą atgaivinti senus kontaktus. Pabandykite tai padaryti telefonu, dar gerdamas rytinę kavą. Jūsų šansai labai nemenki. Kažkur tikrai yra vieta, šiandien skirta būtent...

Transporto specialistas pataria: kaip pasiruošti tamsiajam metų sezonui?

Pagal pagrindinius avaringumo rodiklius Lietuva gana ženkliai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio. Žuvusiųjų, sužeistųjų ir įskaitinių eismo įvykių skaičius per pastaruosius 6–7 metus Lietuvos keliuose išsidėsto gana tolygiai, išskyrus pirmuosius tris-keturis metų mėnesius, kai...

Šalies pensininkų priklausomybė nuo pensijos – milžiniška

Pensinį amžių pasiekusių Lietuvos gyventojų priklausomybė nuo pagrindinio pajamų šaltinio – pensijos – yra milžiniška. Negana to, su laiku ji tik didėja, nes vis daugiau senjorų galutinai pasitraukia iš darbo rinkos, o alternatyvių pajamų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS