11.2 C
Kaišiadorys
2024 / 09 / 21

Kruasanų dieną – keli lengvi receptai

Ar jau skaitėte?

Sausio 30-ąją minima tarptautinė kruasano diena neaplenkia ir Lietuvos – visame pasaulyje mėgstami sviestiniai rageliai yra vieni iš dažniausiai šalies gyventojų perkamų kepinių. Vien „Mantinga“ jų kasmet iškepa daugiau nei 42 mln. vnt. – pusė jų nuperkama Lietuvoje, kita – eksportuojama.

- Reklama -

Nors kruasanus esame linkę sieti su Prancūzijos virtuve, sviestinio ragelio gimtine laikoma Austrija, kur nuo 13 a. buvo kepami pusmėnulio formos saldūs riestainiai „kipferl“. Manoma, kad prancūzai patobulino austrišką ragelį jam panaudodami mielinę sluoksniuotą tešlą, kuri iki šiol yra neatsiejamas sviestinio kruasano pagrindas. Vis dėlto tobulėjant konditerijos technologijoms keičiasi ir kruasano receptas.

Kruasanas su omleto paplotėliu.

„Sviestinis ragelis be įdaro yra, ko gero, ilgaamžiškiausias šio kepinio variantas. Šiuo metu gaminame apie 40 skirtingų rūšių kruasanų su saldžiais ir pikantiškais įdarais, tačiau jiems naudojamai tešlai keliami tie patys kokybės reikalavimai. Kruasanams naudojame tik natūralų kvietinį raugą, kuris užtikrina stipresnį skonį ir aromatą, taip pat padidinto baltymų kiekio miltus, kurie garantuoja stabilesnę kepinio struktūrą bei išraiškingesnius tešlos sluoksnius“, – pasakoja didžiausios duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintojos Baltijos šalyse „Mantinga“ naujų produktų vystymo vadovė Ramunė Puzinienė.

Marijampolėje kasdien kepamiems kruasanams taip pat naudojamas specialus sluoksniavimo sviestas ar margarinas, atsivežamas iš tokių Europos šalių kaip Belgija, Vokietija, Olandija ir kitų. Jo sunaudojama apie 30 tonų per mėnesį.

„Sviestas ar margarinas yra vienas pagrindinių gero kruasano ingredientų – jis turėtų sudaryti apie 21-27 proc. viso prancūziško ragelio. Būtent kokybiškas sviestas suteikia kruasanams išskirtinio traškumo, skonio ir aromato“, – sako R. Puzinienė.

Pasak jos, norint įvertinti kruasano šviežumą bei kokybę, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į jo sudėtį, bet ir išvaizdą: kruasano plutelė turėtų būti auksinė, o vidus – minkštas ir drėgnas. Perpjovus kruasaną turėtų puikiai matytis jo akytas vidus, purūs tešlos sluoksniai.

- Reklama -

Pašnekovės teigimu, Lietuvoje populiariausi kruasanai yra klasikiniai sviestiniai rageliai be įdaro, taip pat kruasanai su karameliniu arba šokolado įdaru.

Tarptautinės kruasano dienos proga siūlome pasigaminti kelis lengvus užkandžius su sviestiniais kruasanais.

Kruasanas su kumpiu, sūriu ir žalumynais

Kruasanas su kumpiu, sūriu ir žalumynais.

Jums reikės:

  • 1 sviestinio kruasano,
  • truputį sviesto ar užtepėlės,
  • 3-4 riekelių kumpio ir sūrio,
  • mėgstamų žalumynų (sultenių, rukolos ar kitų).

Paruošimas: perpjaukite sviestinį kruasaną išilgai pusiau, vieną pusę patepkite sviestu arba mėgstama užtepėle. Išdėliokite mėgstamo kumpio bei sūrio gabaliukus bei saują sultenių ar kitų mėgstamų salotų lapų. Suvožkite likusia kruasano dalimi.

Kruasanas su omleto paplotėliu

Jums reikės:

  • 1 sviestinio kruasano,
  • 1 kiaušinio,
  • 30 g grietinėlės,
  • 15 g tarkuoto sūrio,
  • druskos,
  • pipirų,
  • žiupsnelio rūkytos paprikos,
  • 4 šaukštų varškės sūrelio,
  • 2 šaukštų „Dižono“ garstyčių,
  • 4 riekelių lydyto sūrio,
  • 15 g šviežių špinatų bei mėgstamų sezoninių daržovių

Paruošimas: pirmiausia pagaminkite omletą. Kiaušinį išplakite su grietinėle ir tarkuotu sūriu. Pagardinkite smulkintais špinatais, druska, pipirais ir žiupsneliu rūkytos paprikos. Perpilkite į mažą kepimo formelę ir 5–7 min. kepkite iki 170 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje. Sviestinį kruasaną perpjaukite išilgai pusiau, apačią patepkite varškės sūreliu, o viršų – garstyčiomis, dėkite supjaustytą omletą, lydytą sūrį ir mėgstamas sezonines daržoves.

Kruasanas su keptais baklažanais, pomidorais ir feta

Kruasanas su keptais baklažanais, pomidorais ir feta.

Jums reikės:

  • 1 sviestinio kruasano,
  • 20 g baklažanų,
  • 20 g pomidorų,
  • 10 g fetos sūrio,
  • baziliko,
  • alyvuogių aliejaus,
  • druskos, pipirų

Paruošimas: nuvalykite ir nuplaukite daržoves, pomidorus supjaustykite griežinėliais, baklažanus – juostelėmis. Pamarinuokite juos su aliejumi, druska ir pipirais. Baklažanus kepkite iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje 5–7 min. Juos iškepusius susukite į suktinukus. Įpjaukite sviestinį kruasaną, išdėliokite pomidorus, baklažanų suktinukus, trupintą fetos sūrį ir bazilikų lapelius.

Justina Daščioraitė

TOP naujienos

Moters dienos proga – patarimai, kurie įkvėps gyventi sveikiau

Pavasaris – idealus metų laikas kiekvienai moteriai pradėti gyventi sveikiau. Vienas svarbiausių veiksnių, darančių įtaką mūsų energijai, savijautai ir net grožiui - mityba. Reali...

Horoskopai gegužės 30 dienai

AVINASBūkite atsargus, jūsų impulsyvus būdas gali padaryti jums meškos paslaugą. Nors ir sakoma, kad žodis - ne žvirblis, vis dėlto veiksmus atšaukti dar sunkiau....

Kur keliausime 2021-aisiais?

Kol keliones visame pasaulyje pristabdžiusi antroji koronaviruso banga, turizmo sektorius šį laikotarpį išnaudoja 2021 metų atostogų sezono planavimui. Optimizmo ateinančiais metais didžiausiems kelionių organizatoriams...

Azarto žaidimai: tinklas ir meškerė

Žvejyba gali būti azartiškas užsiėmimas. Tačiau vienoks azartas žuvis traukti tinklu, o kitoks – ramiai laukti, kol laimikis užkibs ant meškerės. Prieš poledinės žūklės...

ORAS: Šiandien daug kur palis, aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje daug kur palis. Vėjas rytinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį daug kur palis, dieną protarpiais. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6–11 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 9–14 m/s. Temperatūra...

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS