10.3 C
Kaišiadorys
2024 / 05 / 17

Klementinų sezonas įsibėgėja: išbandykite 3 salotų su klementinais receptus

Ar jau skaitėte?

Šaltasis metų laikas kvepia citrusiniais vaisiais: apelsinais, mandarinais ir klementinais, kurie ne tik pasižymi ypatingu skoniu, bet ir sveikatai naudingomis, imunitetą stiprinančiomis savybėmis. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad nors be klementinų neįsivaizduojamos gražiausios metų šventės, pirkėjai šiais vaisiais mėgautis pradeda jau vėlyvą rudenį.

- Reklama -

„Klementinas – vienas mėgstamiausių šaltojo sezono vaisių, kuris tarp tinklo pirkėjų rikiuojasi populiariausių vaisių sąrašo viršuje. Nors klementinų ar mandarinų pardavimai labiausiai išauga prieš ir per Kalėdas, didelis susidomėjimas šiais vaisias jaučiamas jau dabar. Būtent dėl šios priežasties esame paruošę platų šių vaisių asortimentą, kuris atsiduria ir kasdieniuose tinklo pirkėjų krepšeliuose: nuo šviežio derliaus paprastųjų iki natūraliai sunokusių klementinų. Abi šios vaisių rūšys į parduotuves atvyksta iš saulėtosios Ispanijos“, – teigia V. Budrienė.

Salotos su klementinaisf

Natūraliai sunokusių klementinų išskirtinumas, pasak komunikacijos vadovės, yra nepriekaištinga kokybė ir skonis. Natūraliai sunokę klementinai itin sultingi, nes juos nuskynus, jie tiesiai vežami į parduotuves, todėl išlieka šviežiausi. Be to, jie puikiai atrodo lėkštėje – tokie klementinai dažniausiai parduodami dar su šakelėmis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, pasakoja, kad nors klementinai išvaizda gali priminti ir mažus apelsinus, tačiau iš tikrųjų tai yra ne apelsinų, bet mandarinų rūšis. Kaip teigia ekspertė, klementinai gimė labai neseniai – XIX a. pabaigoje, sukryžminus saldųjį apelsiną su mandarinais.

Šiandien rekomenduojame »
5 valandos klubas

Pasak jos, klementinai iš kitų mandarinų rūšių išskiria ryškesniu skoniu, apvalesne forma ir turi mažiau citrinos rūgšties nei apelsinai. Jų žievelė yra sodriai oranžinės spalvos, paviršius – glotnus ir blizgus. Beje, šie vaisiai lupasi itin lengvai ir turi vieną išskirtinį bruožą – juose beveik niekada nėra sėklyčių. Būtent dėl šių priežasčių klementinai greitai didelio populiarumo sulaukė visame pasaulyje.

- Reklama -

„Norint išsirinkti kokybiškus klementinus – dėmesį atkreipti reikėtų į keletą dalykų: dydį, svorį, kietumą, kvapą bei spalvą. Didesni klementinai įprastai būna saldesni, o mažesni turi daugiau rūgštumo. Renkantis klementinus dėmesį reikėtų atkreipti ir į svorį: sunkesnis vaisius bus sultingesnis. Tobulai prinokęs klementinas neturėtų būti nei per kietas, nei per minkštas. Lengvai spustelėjus jis turėtų šiek tiek pasispausti ir grįžti į pradinę formą“, – teigia J. Sabaitienė.

Anot ekspertės, renkantis klementinus, kaip ir visus kitus vaisius reikėtų atkreipti dėmesį į jo kvapą, kuris turėtų priminti mandarinus, bei spalvą – klementinai turėtų būti blizgios odos, ryškiai oranžiniai. Venkite vaisių, ant kurių matomos blyškios dėmės ar žalios spalvos salelės šalia stiebo ar odos – žalia spalva rodo, kad klementinai dar nėra iki galo prinokę, pataria J. Sabaitienė.

Su kuo derinti?

Kaip teigia vaisių ir daržovių ekspertė, klementinai kulinarijoje labai mėgstamas ingredientas. Visgi, pasak jos, nors klementinai, mandarinai ar apelsinai dažniausiai asocijuojasi su įvairiausiais desertais: ledais, šerbetais, sorbetais, pyragais, tortais, keksiukais ar kitais saldėsiais – klementinai yra dažnai naudojamas ruošiant ne tik saldžius, bet ir pikantiškus patiekalus.

Klementinai derinami su įvairiomis mėsos rūšimis, tačiau juos ypatingai mėgstama naudoti prie paukštienos: vištienos, kalakutienos ar antienos patiekalų. Visgi, pasak ekspertės, šie vaisiai puikiai tinka ir prie jautienos ar kiaulienos. Klementinai dažnai derinami ir prie baltos žuvies, tokios kaip menkė ar paltusas. Jais gardinamos ir įvairiausios salotos.

„Šie vaisiai puikiai dera su raudonaisiais svogūnais, žalumynais, tokiais kaip gražgarstės, špinatai ar bazilikai, avokadu, burokėliais, pankoliais. Salotas ar kitus užkandžius, kuriuose naudojami klemetinai, galima drąsiai gardinti mėlynuoju ar rikotos sūriu bei įvairiausiais vytintais ar rūkytais kumpiais, pavyzdžiui, parmos ar serano. Be to, klementinų sultys puikiai dera gaminant įvairiausius padažus. Dažniausiai šie vaisiai maišomi su spanguolėmis ar figomis, netgi cinamonu, o tokiais padažais gardinamos salotos ar mėsos patiekalai“, – sako ekspertė ir patiekalų su klementinais siūlo pasigaminti namuose bei dalijasi keliais, paprastai paruošiamais salotų su klementinais receptais.

Burokėlių ir klementinų salotos

Jums reikės:

  • 4 vnt. vidutinio dydžio burokėlių
  • 8-10 vnt. klementinų
  • 1 vnt. raudono svogūno
  • 3 valg. šaukšt. balzaminio acto
  • 3 valg. šaukšt. medaus
  • 3 valg. šaukšt. alyvuogių aliejaus
  • 1 valg. šaukšt. grūdėtų garstyčių
  • 2-3 skiltelių česnako
  • Žiupsnelio druskos, pipirų

Pagaminimas:

Burokėlius sudėkite į 160 laipsnių orkaitę ir kepkite 20–30 minučių arba kol suminkštės. Tada nulupkite ir supjaustykite griežinėliais. Klementinus nulupkite ir sumaišykite su burokėlių griežinėliais bei žiedais pjaustytais svogūnais. Atskirame dubenėlyje sumaišykite balzaminį actą, medų, garstyčias, alyvuogių aliejų, įspauskite česnako, viską gerai išmaišykite ir užpilkite gautu padažu burokėlių salotas.

Špinatų ir klementinų salotos su ožkos sūriu

Jums reikės:

  • 5 puodelių špinatų
  • 4-5 nuluptų ir susmulkintų klementinų
  • 1/4 puodelio nesūdytų, skrudintų migdolų
  • 1/4 nedidelio, plonais griežinėliais supjaustyto raudonojo svogūno
  • Puodelio susmulkinto ožkos sūrio
  • 3 šaukštų alyvuogių aliejaus
  • Šaukšto obuolių acto
  • 2 arbatinių šaukštelių medaus
  • Žiupsnelio druskos ir juodųjų pipirų

Pagaminimas:

Padažui sumaišykite alyvuogių aliejų, obuolių actą, medų, druską ir pipirus. Tuomet į didelį dubenį sudėkite špinatus, klementinų skilteles, raudonąjį svogūną, migdolus ir ožkos sūrį. Padažu apšlakstykite salotas ir viską gerai išmaišykite.

Klementinų salotos su riešutais

Jums reikės:

  • Kelių saujų gražgarstės lapų
  • Kelių klementinų
  • Susmulkinto svogūno
  • Kelių susmulkintų salierų
  • Šlakelio citrinos sulčių
  • Šlakelio mėgstamo aliejaus
  • Saujos mėgstamų smulkintų riešutų
  • Žiupsnelio druskos ir pipirų

Pagaminimas:

Į didelį indą sudėkite žalumynus, salierus, svogūnus ir klementinų skilteles. Viską gerai išmaišykite. Aliejų sumaišykite su citrinų sultimis, pipirais ir druska. Padažu užpilkite salotas ir apibarstykite riešutais. Salotas papuoškite likusiomis klementinų skiltelėmis. Skanaus!

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Vasaros košmaras – geliantys vabzdžiai: vaistininkas pataria, kas padėtų apsisaugoti

Artėjant karantino pabaigai, laisvalaikį gryname ore ir nuotaiką gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir...

Horoskopai rugpjūčio 17 dienai

AVINASPats laikas susirūpinti sveikata, net jei jums atrodo, kad jaučiatės gerai. Profilaktinė apžiūra gali nemaloniai nustebinti. Šiandien nevarginkite savo kūno pernelyg aktyviu poilsiu. „Manis, arba...

Šiandien lis mažiau

Rugpjūčio 1-os dieną daugelyje šiaurinių ir rytinių rajonų palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietų, pietvakarių pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra...

Kovo 25-oji, ketvirtadienis, Gandro šventė

Kovo 25-oji, ketvirtadienis, 13 savaitė. Saulė teka 6.08 val., leidžiasi 18.42 val. Dienos ilgumas 12.34 val. Mėnulis (priešpilnis). Vardadieniai: Barmantas, Kantrimas, Normantas, Normantė. Datos: Blovieščiai, Gandro šventė. Apsireiškimas Šv. Mergelei Marijai. Tarptautinė...

Nuo 2024 m. turėsime atskirai rūšuoti maisto atliekas: kaip tam pasiruošusios savivaldybės

Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos...

Valgydami šią daržovę įminsite jaunystės paslaptį: šią savaitę „Rimi“ įsigysite pigiau 

Retas žino, kad pomidorai išskiria etileno dujas, kurios yra natūrali nokinimo medžiaga. Laikant juos kartu su etilenui jautriais vaisiais, galima pagreitinti nokimo procesą. O gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad įtraukus pomidorų į...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS